W zgodzie z naturą
Naturalne odniesienie
Nowe rodzaje percepcji,
Previous
Next

Edukacja ekologiczna jest ciągle rzadkością i jej właściwa ranga czeka na swój złoty czas

Miałam to szczęście, że dzieciństwo spędzałam na wsi, dlatego wiem, ile przyjemności może dać kontakt z naturą. Dziś chcę przekazywać tą wiedzę w aktywnej i praktycznej formie.

Przygotowywane przeze mnie warsztaty leśne przeprowadzam przy użyciu narzędzi arteterapeutycznych, aby jego uczestnicy doświadczyli ciekawej przygody, wzmocnili poczucie więzi ze sobą i ze światem, uruchomili nowe rodzaje percepcji, zaznali głębokiego odprężenia, odzyskali siły, aktywowali zmysły. Chciałabym, aby były darem szacunku i miłości do otaczającej nas przyrody, ale również do nas samych i do innych ludzi.

Warsztaty tego typu przeprowadzane na łonie natury są odpowiedzią na poczucie zagubiania we współczesnym świecie – zmniejszają stres, polepszają koncentracje, poprawiają nastrój, wzmacniają układ odpornościowy, redukują zaburzenia snu.

Żyjąc w sztucznym środowisku zatraciliśmy właściwe naturalne odniesienie do swoich myśli, działań i uczuć. Wizyty i warsztaty w lesie przywracają właściwą miarę i skalę dla naszego istnienia i sposobów funkcjonowania.

W kontakcie z naturą uczymy się jak jesteśmy wzajemnie powiązani z jej rytmem, cyklami i energią.

Warsztaty o których mowa mogą być doskonałym uzupełnieniem edukacji przyrodniczej i zajęć szkolnych które dotyczą ekologii. Poruszane w szkole zagadnienia zostają na moich spotkaniach wzbogacone o konkrety,  otrzymując naturalną oprawę, wypełniają się żywą treścią, wibrują energią zabawy.

Zapraszam do kontaktu